Szkolenie i Ochrona.
O Nas świadczy Twoje wyszkolenie.

O Nas

Specjalistyczne Centrum Szkolenia Służby Ochrony Lotniska PLL  jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego.

Uprawnienia

Nasz ośrodek zarejestrowany jest w Wydziale Edukacji Starosty Świdnickiego  pod numerem 23 w marcu 2015 roku .

Misja

Założeniem Centrum jest wszechstronne kształcenie w zakresie ochrony osób i mienia oraz Ochrony Lotnictwa Cywilnego.

Jakość

SCS SOL PLL S.A. stawia  przede wszystkim na jakość kształcenia, która jest dla nas najlepszą reklamą. 

O nas port lotniczy front

Baza szkoleniowa

W ramach infrastruktury portu wygospodarowano pomieszczenia na szatnie dla słuchaczy kursu, pokój socjalny, salę komputerową. Posiadamy również stanowiska do szkoleń z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego. Sala wykładowa zdolną jest pomieścić do 20 osób. Ośrodek jest wyposażony salę treningu praktycznego ze strefą do ćwiczeń siłowych oraz matą do sportów walki.

Ośrodek posiada szereg pomocy dydaktycznych:

  • komputery, rzutniki
  • stanowiska komputerowe TUTOR z programem

a także broń palną bojową do celów szkoleniowych:

  • pistolety GLOCK 17 Walter P-99
  • pistolety maszynowe GLAUBERYT P-06
  • strzelby gładkolufowe MOSSBERG

Wszyscy wykładowcy w Ośrodku posiadają wykształcenie wyższe oraz przygotowanie pedagogiczne i są specjalistami w zakresie wykładanych przez siebie przedmiotów, są to pracownicy służb mundurowych MSW i MON oraz wykładowcy z lubelskich uczelni. Zakres posiadanej przez nich wiedzy podparty jest wieloletnim doświadczeniem.

Jako Specjalistyczne Centrum Szkolenia Służby Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin S.A. funkcjonujemy od marca 2015 roku. Do chwili obecnej przeszkoliliśmy setki osób z zakresu prowadzonych przez nas kursów i szkoleń zarówno obejmujących swoją tematyką zagadnienia dotyczące ochrony osób i mienia, takich jak kursy uprawniające do wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, kursy doskonalące umiejętności kwalifikowanych pracowników ochrony, jak i również z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego

 

Nasi  absolwenci  znajdują  zatrudnienie w służbach  ochrony  lotnisk i w agencjach ochrony. Często jest to dopiero początek ich rozwoju zawodowego. Podczas służby w SOL nabywają specjalistyczną wiedzę i praktykę z zakresu ochrony portów lotniczych oraz bezpieczeństwa wewnętrznego. Jako SCS SOL PLL S.A. podejmujemy szereg działań na rzecz edukacji dla bezpieczeństwa. 

W ofercie posiadamy również kursy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, profilowania osób mogących stwarzać zagrożenie,   samoobrony i technik interwencyjnych, wyszkolenia strzeleckiego itp. W ramach ośrodka istniej również możliwość prowadzenia zajęć online z wykorzystaniem popularnych komunikatorów społecznościowych. Jako placówka kształcenia ustawicznego stale poszerzamy zakres usług oferując coraz to nowsze kursy i szkolenia. Do współpracy zapraszamy zarówno firmy chcące  poszerzyć swoja wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego jak i osoby indywidualne, dla których ukończenie kursów może być początkiem do zdobycia ciekawego i atrakcyjnego zawodu.

o nas galeria samochodu sol

Zapoznaj się z Naszą ofertą

Naszą ofertę kierujemy zarówno do firm i instytucji oraz osób indywidualnych. W ramach prowadzonej działalności oferujemy szereg szkoleń z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego jak i specjalistycznego. 

Służba Ochrony Lotniska, która posiada koncesje na wykonywanie usług w zakresie ochrony osób i mienia,  oferuje ochronę zarówno firm i instytucji oraz specjalistyczną obsługę targów i konferencji, pod kątem tworzenia specjalistycznych punktów kontroli osób wchodzących, sprawdzenia wnoszonego bagażu osobistego. Każdy punkt kontroli wyposażamy w bramki do detekcji metali. Nasi pracownicy posiadają krajowe i międzynarodowe uprawnienia w zakresie kontroli osób i bagażu. 

Wybierz usługę dopasowana do Twoich potrzeb